Nikdy nic nedotáhnout do konce.

4. června 2013 v 0:30 | Barunie. |  Svět očima puberťačky.
Původně jsem sice chtěla psát na téma "Otevřené křivdy krvácí dál v našich srdcích tiše", ale nakonec jsem si uvědomila, že s překročením půlnoci se mi zjevilo pár věcí v pravém světle.
Mám problém s leností a absolutním odmítáním cokoli udělat. Možná jsem divná, nebo možná ne. Jistě jste slyšeli, že Prahu zasáhly povodně, a tudíž my, pražští studenti, kteří si vybrali školu v centru města, nemusíme chodit na výuku. Stejně bychom se tam nedostali. Uplynulé dva dny si snažím namluvit, že se začnu učit.. někdy. Ale vždycky se někdy změní na nikdy. Ale... je to přeci jediná má povinnost, ne? Pokoušet se studovat, abych budoucnost měla co nejlepší. Předešlé generace často ani neměly možnost studovat, proč já to tak lehce zahazuji?
Prostě se nemůžu na ta písmenka soustředit, je to šíleně nudné, pro mě nepochopitelné. Nic, co by mě zaujalo, tak jako například literatura či ostatní záživné věci... A ani nejsem z těch studentů, kterým to prostě jde, aniž by museli cokoli dělat. Leda tak v mluvnici a angličtině, nechci se vychloubat, ale fakt mi to svědčí. :D
Pointou tohoto článku je jednoduše to, že mě už můj přístup ke všemu štve, jednoduše se ale k ničemu nedokážu dokopat. Jak chci v budoucnu mít svoje jisté místo, když nejsem cílevědomá už teď? Prostě jen čekám, až mi něco spadne do klína, nebo co to se svým životem předvádím? Je mi jasné, že bych neměla o tom jen zbytečně kecat okolo, ale začít se trochu snažit (také vzhledem k tomu, že máme zkouškové období, že.), ale... Vím, že to stejně skončí u příští rok, letos je pozdě. Dobře, že projdeš do třeťáku!
Třeťák... Jo, nějak se to přiblížilo, že? A to je další otázka - většina věcí, co mi mou leností utekla jak v prváku, tak ve druháku, mi dost zavaří ve třeťáku. A následná matura? Ani nemluvím. Prostě si už teď dělám nervíčky, co se mnou bude. A pak moje plánované přijímačky na Karlovku. Ufff, někdy si prostě zvolíme sny nad naše možnosti.
Držte mi palce, abych sama sobě dokázala, že na to přeci jen mám. Pro tuhle chvíli totiž nad svou budoucností opět začínám pochybovat...

Mimochodem! Znáte Tich? Posledních pár hodin poslouchám jen tuhle skladbu. Ona je úžasně talentovaná!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama