Srpen 2013

Summer 2013 - Prosím, nikdy neskončete.

29. srpna 2013 v 13:09 | Barunie. |  Svět očima puberťačky.
Vzhledem k tomu, že z prázdnin 2013 zbývají jen 4 dny, chtělo by se to otočit zpátky a zhodnotit je. A kde jinde, než na svém osobním blogu? ;)
Začnu táborem, na který jsem vůbec neměla jet. Ačkoli jsem si ho celý platila sama, nemůžu říct, že by to byly vyhozené peníze. Protože s lidmi, se kterými jsem tam trávila čas, jsem se vídala dál přes celé prázdniny. A to je na tom kouzelné. Ačkoli je mi 17 let, své prázdniny jsem trávila se 14cti, 15cti letými 'dětmi' z tábora. A dala bych za ně ruku do ohně!
(Fotka z 12. července, už v Praze, vykoupaní, voňavý, předtím, než jsme se zase opili jak hovada na rozlučce s táborem :D)

Spalovač mrtvol - Ladislav Fuks

17. srpna 2013 v 16:12 | Barunie. |  Stránka za stránkou...
Příběh pojednává o rodině Karla Kopfrkingla, zaměstnanci krematoria, která žije v Praze v roce 1937, tedy v době nástupu Hitlera k moci. Karl, který si nechává od své ženy Lakmé (původně Marie), přezdívat Roman, je víceméně příliš romantická duše. Věří v mír a lásku, ale jakožto odborník na spalování zesnulých i na převtělování po smrti, přecházení duše do éteru a jediná jeho jistota v životě je smrt. Avšak jen do té doby, než ho navštíví jeho starý přítel Willi Reinke. Ten se o Karla začne zajímat, podněcovat jeho německý původ k vlastenectví (Vůdce je podle něj výtečný politik a osobnost) a postupem času Karlovu mysl natolik ovlivní, že nešťastník začne udávat lidi kolem sebe, aby si zajistil přístup do německého Casina.