Bezpečný přístav - Nicholas Sparks

13. září 2013 v 19:31 | Barunie. |  Stránka za stránkou...
Vůbec poprvé jsem četla něco od Sparkse. Trochu jsem se toho bála, přeci jen romantika není přímo můj oblíbený žánr knížek… :D Nakonec ale uznávám, že se mi to dost líbilo, ale to bych asi zatím předbíhala.

Bezpečný přístav je příběh, který se točí okolo jedné záhadné mladé ženy, Katie, která se přestěhuje do malého městečka Southportu, kde se všichni navzájem znají. Proto není tak těžké si najednou všimnout nové tváře ve městě.


Své by o tom mohl říct i Alex, vedoucí obchodu, kam Katie chodí nakupovat. Alex je ovdovělý otec se dvěma dětmi, o které se stará téměř 24 hodin denně. Po smrti své lásky Carly neměl žádnou jinou ženu, přesto se mu však Katie zalíbí na první pohled. Jenže Katie se s nikým sbližovat nechce, nechce se usadit na více než pár měsíců… Naštěstí však její jediná a také nová kamarádka Jo, která se přistěhovala pár měsíců po ní, ji postrčí, aby Alexovi aspoň dala šanci. A tak se také stane, Alex s Katie se do sebe zamilují.

Avšak není vše tak, jak se zdá a Alex se pochopitelně dozví Katiino tajemství - je na útěku, jelikož ji její manžel týral. Sám Kevin tam má dost podstatnou část, snaží se Katie/Erin najít a to se mu nakonec i podaří…

Jak jsem řekla, nemám ráda příliš romantiky, nejsem ten typ, ale občas se mi ty krásné zamilované příběhy líbí, však víte, abych i já nepřestala věřit na aspoň trochu malé šťastné konce. Navíc tohle bylo i o něčem jiném a mě se ta část s Kevinem líbila. Bylo to napsané věrohodně a to mě oslovilo asi nejvíc. Nakonec mě nejvíc překvapila ještě jiná věc, ale ta opravdu hodně příjemně a tím celý příběh do sebe začal zapadat. Rozhodně bych jí doporučila co nejvíce lidem, i takovým neromantikům jako jsem já. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yanny.)) Yanny.)) | 13. září 2013 v 23:36 | Reagovat

Jsem ráda, že se ti to líbilo. Tohle není úplně typická Sparksova knížka, protože ta takové "duchařinky" nikdy nedává, a proto mě to tak dostalo.... :)

2 celebrites19 celebrites19 | 8. dubna 2014 v 19:37 | Reagovat

prosím o vyplnění :) pomohlo by mi to k ročníkové práci právě o Nicholasi Sparksovi :) http://www.survio.com/survey/w/Z9L5F7J0T4H3D1T7P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama