Bídníci/Les Misérables (2012)

26. září 2013 v 13:42 | Barunie. |  Divadelní a filmové zážitky.

Filmové zpracování slavného románu Victora Huga, jež většina z vás určitě má mezi povinnou četbou (ani mě se tohle nevyhnulo). Byla jsem na něm zhruba před 3 týdny se školou, přičemž jsem byla pravděpodobně jediná, koho to aspoň trochu zajímalo, a neměl hloupé připomínky.

Příběh je tak trochu rozdělen do tří částí, tedy aspoň co se mého rozdělení týče. První část se točí kolem čerstvě propuštěného vězně Jeana Valjeana, který po nespravedlivém uvěznění se konečně dostává na svobodu. Při odchodu jej ovšem varuje strážný Javert, že si ho najde, jelikož pro něj navždy zůstane zlodějem. Jean se dostane do kostela, kde mu poprvé někdo ukáže, že i on je lidská bytost, když se ho zastane farář před strážnými, nepoučitelný Jean totiž zmizel s kostelními poháry.


Po této události se ale vzpamatuje, začne věřit v Boha a stane se váženým občanem.
Zde bych řekla, že první část končí a začíná další část - pojmenovala jsem si ji pro sebe Fantine. Ta popisuje příběh ubohé, mladé matky, která je vyhozena z továrny právě Valjeana, a kvůli své dceři začala prodávat své tělo. Shodou okolní Fantine skoná právě ve Valjeanově náručí, ten jí však slíbí, že se o malou Cosette postará.
Slídivý Javert však nechce Valjeanovi dát pokoj, a tak ho všude sleduje.
Třetí část se zaměřuje na Cosette a francouzskou revoluci. Jean totiž malou holčičku adoptuje a uteče s ní před zákonem do Paříže. Střih a Cosette je už starší, přípravy na francouzskou revoluci jsou v plném proudu, jenže jeden z revolucionářů - Marius - se při jednom krátkém setkání do mladé slečny zamiluje. A ona jeho city opětuje. Jenže okolnosti jim opravdu nepřejí, a tak zůstává na Valjeanovi, aby zachránil Mariuse z bitvy, jen aby Cosette byla šťastná. Proběhne ale i závěrečné utkání mezi ním a Javertem.

Vždycky jsem jediná nadšená, když někam takhle jdeme a všechno mě zajímá a musím si všechno prohlédnout a tak dál, jenže omlouvám se, 3 hodiny sedět na jednom místě? Opravdu mě to pak i přestalo bavit. Mě, nechápala jsem to.
Veliké mínus, které tento film obsahuje, je to, že všechno se zpívá. I pitomé 'Jak se máš?' se zpívalo. Ne, že bych muzikály neměla ráda, ale po třech hodinách mi to opravdu začalo vadit. Mluvené věty tam byly asi tři, možná ani to ne.
Naopak jako velké plus beru herecké obsazení. Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Helen Bonham Carter (!), Sascha Baron Cohen (další !) a další, to bylo prostě obsazení snů.
Za nejlepší scénu beru ukázku soužití Bellatrix z Harryho Pottera (a měli byste vědět, že Helenu bezmezně obdivuji) a Borata. Při té scéně se všichni v sále popadali za břicho a já si řekla, že aspoň kvůli tomuhle to není ztráta času.

Nechci tvrdit, že je to špatný film, jen věčné zpívání a pár dalších nesrovnalostí mi trochu zážitek z tohoto snímku kazily. A hodně mi to kazily řeči ostatních spolužáků a chrápání mé kamarádky, která seděla vedle mě. :DD


Nemůžu si pomoct, miluju každou její šílenou roli. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bony Bony | Web | 27. září 2013 v 13:03 | Reagovat

Na ten film se těším, Hugo byl skvělý spisovatel. (:

Taky nerada chodím do kina nebo do divadla se spolužáky. Vždycky mi zničí zážitek. (;

Moc se mi líbí dess, je vážně úžasný. A celkově to tu máš hezké, takové... originální, sladěné v jednom stylu, myslím si, že to tu nádherně odráží Tvou osobnost. (:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama