A máme tu prosinec.

3. prosince 2013 v 14:31 | Barunie.

Máme tu zase prosinec. Připadá mi to jako včera, když si vzpomenu na začátek prosince minulý rok.
Pro mě letošní prosinec ovšem znamená návrat do školy po měsíci flákání se. Asi to nebude znamenat Vánoce, ale spíš dopisování testů. Přesto mám pocit, že mám tak trochu náběh na vánoční náladu.


Těším se na ty chladné dny strávené s hrnkem Chocochina v křesle a dívání se na pohádky, sledování prvních sněhových vloček letošní zimy a stýskání si po teple léta. Zima má něco do sebe. A nemyslím tím moje držkopády na ledovce, když se ta svině zmrzlá zase objeví.
V první řádě to je asi plesová sezóna, když s každým dalším rokem další a další kamarádky maturují (a s trochou štěstí příští plesová sezóna bude patřit mě a mému ročníku). Potom zmíněné Vánoce, na které se každoročně těším až tak týden před nimi. Ale také prostě ten pohled z okna, kde vidíte zasněžené střechy a nechcete vylézt ven.
Na druhou stranu to má ovšem i stinnou stránku. Někdy z kraje začnu vždy nadávat na to, že je zima. Poté na tu bílou sračku, která se v hlavním městě Praze brzy rozešlápe do blátivé, vodnaté, horší sračky, po níž navíc v centru uklouznete každých pět minut (a já již svoje časté držkopády zmínila).
Prosinec je posledním měsícem v roce. Poslední měsíc, jež vás ještě může přesvědčit, že tento rok za něco stál. A na jehož konci si uvědomíte, co se vám za rok stalo. Poslední měsíc, kdy se ještě může něco změnit, zakončuje tu dlouhou řadu 365 dní, která uběhla tak rychle.
Mě osobně se to zdá jako včera, kdy jsem slavila Silvestra se dvěmi skvělými slečnami u jedné z nich doma.
Budu se snažit, abych si i na konci tohoto měsíce mohla říct: "Příští rok bude lepší, cítím to."
A proto teď říkám "Hello, December!"
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama