Křest YOLI,knihy Bez naděje / Knižní sraz a Vampýrská akademie

21. února 2014 v 12:30 | Barunie. |  Svět očima puberťačky.
Když se poohlédnu za dneškem a včerejškem, moje knižní dušička zaplesá. Jsem si jistá, že jsem zažila dva z nejlepších dnů ze svého dosavadního života. Zúčastnila jsem se totiž dvou podstatných knižních akcí.
Začneme tedy včerejškem. Proběhl křest nového nakladatelství young adults YOLI v příjemné kavárně Krásný ztráty, který jsem si doopravdy užila. Nejenže slečny, které se dostavily, byly absolutně milé, ale i Míša, organizátorka této akce, byla opravdu příjemná, odpovídala nám na všechny dotazy, které jsme pokládaly… Upřímně na mě působila opravdu úžasným dojmem. Křest to byl nejen nakladatelství, ale i nové knihy Colleen Hoveerové Bez naděje, kterou jsme dokonce dostaly jako dárek, za který opravdu ze srdce děkuji! Nechyběla ani ukázka ze zmíněné knížky, kterou velice vtipně podal Jirka Mádl (Vtipně vzhledem k tomu, že kniha je napsaná z ich formy sedmnáctileté holky, takže u věty "Ráda peču." jsme se všechny málem válely smíchy po zemi.)


Hele, Jirka Mádl! No a co... :DD
Poté nám Míša, Willinda (ta tedy mluvila o Bez naděje) a Kath něco pověděly o knihách, které pod YOLI teprve vyjdou. Zapomněla jsem názvy, ale všechny ty příběhy zněly v jejich podání zajímavě. Takže myslím, že si názvy nějak splaším a následně si je přečtu. Nebo aspoň doufám, že to tak provedu.
Což nás asi všechny zabavilo, byla hra Hádej, kdo jsem. Pochopitelně s knižními postavami. Bála jsem se, že když si nějakou vylosuji, nebudu ji znát. Ale spletla jsem se, znala jsem téměř všechny. :)
A jak jinak by to mohlo skončit, než jsme si všechny potom zaplnily svoje hladové žaludky pořádným jídlem? Je to už taková klasika, knížky, jídlo, příjemná atmosféra. Vím, že dost často opakuju slovo "příjemný", ale jak již mohlo vyplynout, celý ten den prostě příjemný byl. Takže vám, slečny, děkuji za příjemně strávené odpoledne, ba skoro i večer.


Dnešek se sám o sobě točil okolo Vampýrské akademie, díky knihkupectví Neoluxor a nakladatelství Domino jsme totiž měli možnost jít na předpremiéru filmu první knihy této série. Když jsme do útulné hospůdky vešly, už jsem poznávala tváře z předchozího dne, tento sraz byl ale větší, takže nebylo ani možné se seznámit se všemi. Přesto se ale našly dobré duše, které se s mou nervózní maličkostí zapovídaly, takže můj dojem ze srazu samotného byl nadšený.
Na srazu jsme si zahráli dva kvízy - jeden o knižní sérii, druhý byl o filmu (přesněji o představitelích hlavních rolí, kde se film natáčel apod.). Se Sayury, Yanny a Radkou jsme všechny měly 26 bodů z toho knižního, což bylo… No, jak bych to řekla… 'Nejvíc nejmíň', přičemž zbývala už jen jedna kniha, o které se soutěžilo! Nakonec jsme to vyřešily tak, že vzhledem k tomu, že Sayury doma knížku nemá, tak ji dostala ona a my ostatní jsme si vzaly trička s potiskem filmu. Už se těším, až se v něm budu ukládat ke spánku a vzpomínat na ten krásný den. :D
Organizátorka srazu Olga
Už je to jak Stmívání, dělíme se na týmy.

K samotnému filmu - řeknu vám, takhle jsem se nenasmála už dlouho. Nebylo to tedy přesně podle knihy, ale samozřejmě že se to dějové linky drželo. Navíc představitelka Rose byla prostě tahounem celého filmu a u jejích hlášek se smíchy klátilo celé kino! Akorát mi trochu nesedla představitelka Vasilissy, přece jen… Měla to být slečna, co nevypadá na to, že by vás mohla odpravit na místě. :D Ale musím říct, že film za shlédnutí rozhodně stojí. Takže šup šup do kina!!

Poznámka: Článek jsem psala včera, proto je mluveno o 'dnešku a včerejšku', ačkoli by bylo správnější o 'předvčerejšku a včerejšku', jen jsem musela ještě vložit fotky a byla jsem moc unavená.
Taky mi bylo hroznou ctí poznat Suši a další slečny, které bych opravdu ráda jmenovala, bohužel si na jména, natož blogy opravdu nepamatuji. :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 21. února 2014 v 19:30 | Reagovat

Měla bych sem něco napsat, ale co... SMRDÍŠ? :D NE, miluju tě a jsem ráda, že jsi s námi konečně dorazila na velký knižní sraz. ♥ Příště znovu. (a ne, vůbec ta zmínka - nějak si knihu seženu, nezněla jako, budu obtěžovat Yanny, aby mi to půjčila :D) jsi nejlepší a ty to víš, takže... nesnášim tě! :D :* (miluju, jak se pořád pošťuchujem :D)

2 Bastera Bastera | Web | 22. února 2014 v 17:09 | Reagovat

Nejvíc nejmíň? To zní dobře! Mě tak mrzí, že jsem byla nemocná, mohlo to být tak boží! Tak snad příště :)

3 Rachel Rachel | 23. února 2014 v 10:29 | Reagovat

Nejvíc nejmíň :-D Ale jak jsme se bály, že někdo bude mít 27, co :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama