Jak jsme se stali Divergentními

5. května 2014 v 19:50 | Barunie. |  Svět očima puberťačky.


Uplynul skoro týden od knižního srazu v duchu Divergence a já se teprve teď odhodlala o tom něco napsat. Myslím, že jsem si to potřebovala v hlavě zase trochu srovnat.

V každém případě bych řekla, že nejlépe to vystihla věta, kterou jsem řekla Yanny, když jsme se sešly před srazem na jídlo. "Vám to zase hrozně sluší a já jsem zase černá." Jo, a taky její záludná odpověď. "Ty jsi vždycky černá." :D Ne, doopravdy, všem přítomným slečnám to hrozně slušelo. Potěšilo mě, že jsem zase viděla známé tváře. Zmiňovaná Yanny, Sayury, Nelly, Madelein a spousta dalších…


Opět byl pro nás přichystaný kvíz, který vymyslely Willinda s Abyss a já si překvapivě odnesla můj vlastní výtisk Divergence. Pochopitelně luštění našeho stolu zase bylo něčím extra a tím myslím vylité Frisco, které se podepsalo na mém papíře. Ale vlastně to nevadilo, to odpoledne jsem si krásně užila s krásně milými lidmi. Ani jsem skoro nepostřehla, že přišel čas na film.


Podle mého názoru se jim snímek hrozně povedl. Musím se přiznat, že jsem děj Divergence z větší části zapomněla, jelikož jsem ji četla minimálně před rokem, avšak myslím, že se jim povedlo vybrat dobré herce. Tím, že jsem si příběh moc nepamatovala, se mi žádné iluze nezkazily, film se mi líbil, přestože knížku zase tolik "nežeru" (a jak na to koukám, tak jsem ani recenzi na ni nenapsala). Stejně jako Janičku, i mě potěšil komentář, že si čtenáři sami vydupali vstup filmu na plátna kin.

Hrozně mě mrzela smrt prvního člověka (pokud jste film viděli nebo četli knížku, víte, o koho jde, nechci spoilerovat, sama to nesnáším), oblíbila jsem si upřímnou Christinu (a mám pocit, že jsem ji měla ráda, když jsem Divergenci četla), usmívala se při každém polibku (ale nezněla jsem jako dvě mlaďounké slečny, které seděly za námi a kterých jsme si s Madelein všimly hned, co jsme se posadily), Peter byl stejný pitomec jako v knize (potlesk pro Milese Tellera, který ho ztvárnil!), ano, byl to rozhodně skvělý filmový zážitek.

Ve filmu se objevily i vtipné části, kterým jsem se smála ještě po skončení, když jsem si na ně vzpomněla. Když si tak na to vzpomínám, donesla se ke mně informace, že Tris a její filmový bratr spolu hrají ve Hvězdy nám nepřály, avšak já nesdílím názor, že to bude jako incest, přeci jen tam Ansel tak moc prostoru neměl.

Jak bych to zhodnotila - film se mi líbil, sice to není tak, že bych si ho musela ještě někdy pustit, ale ještě víc se mi líbilo odpoledne strávené s lidmi, se kterými máme společnou vášeň, a dobrý pocit z tohoto shledání mě doprovází ještě teď. Těším se na další sraz a na další společné (stránkové) zážitky!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | Web | 5. května 2014 v 23:09 | Reagovat

Krásný to bylo, hlavně ten čas s vámi, samozřejmě :) CHtělo by to častěji, ale není čas O..o
A nešiřo fotky!!! :D bože, kdo na to má koukat, i když jsme samozřejmě hrozně krásný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama