Dublin Street - Samatha Young

20. června 2014 v 16:00 | Barunie. |  Stránka za stránkou...Po dlouhé době jsem sáhla po knize, jejímž tématem nejsou stvůry noci či nějaké znetvořené tělo nalezené kdesi v zapadlé uličce. A protože fantasy i detektivky můžeme vynechat, raději vám prozradím, že jsem přečetla knihu, která se označuje jako erotický román. Pro mě to byla jakási premiéra, jelikož jsem se k 50 odstínům šedi nepřiblížila ani na krok.Jocelyn Butlerová je dvaadvacetiletá slečna, která se přestěhovala do rodiště své matky - do Skotska. Jelikož jí její nejlepší kamarádka a zároveň spolubydlící Rhian odjela do Londýna, musí si najít nový byt - což zahrnuje i novou spolubydlící. Jak moc jí ale schůzka s Ellie Carmichaelovou, stejně starou holčinou, která nabízí pronájem bytu, změní život, to netuší. ¨

Na cestě k ní se v taxíku setká se záhadným cizincem, který ji ovšem neskutečně přitahuje. Joss doufá, že jej už nikdy nespatří. Jaké je ale její překvapení, když zjistí, že onen muž je bratrem její nové spolubydlící. A jak už to tak bývá, mezi těmi dvěma to opravdu jiskří. Tak moc, že oba nakonec přistoupí na dohodu "sexuálních partnerů". Jenže postupem času se z toho stává víc než jen přátelé s benefity. Navíc Joss se svou záhadnou minulostí se vztahů bojí, a jakmile jí na někom začne záležet víc, než by bylo nutné, zkrátka uteče…


Musím uznat, že autorce se opravdu podařilo vystihnout postavy reálně. Klidně bych věřila, že se nějaký sexy Brandon prohání po světě a s prominutím nakládá dlouhonohé blonďaté cuchty (které mi osobně na příběhu trochu vadily, ale uznávám, že takové typy se k bohatým podnikatelům lepí). Méně však se mi líbila představa další holky, která je naprosto nádherná, atraktivní, ale přitom to o sobě neví, a tak se pochopitelně musí v knize objevit odstavec s monologem chlapa, který jí vysvětlí, jak krásná vlastně je. Jocelyn mi občas opravdu lezla na nervy, ale byla mi sympatická svými myšlenkami. Není to typická husička, přemýšlí a to mi dojem z knihy trochu zlepšilo. Asi proto, že nemá utkvělou zidealizovanou představu o lásce na celý život. Opravdu jsem si oblíbila záležitost mezi Ellie a Adamem. Ellie jsem si totiž z knihy oblíbila nejvíc, i když možná byla až moc dokonalá na dítě bohatých rodičů.

Měla jsem s tím počítat, ale přesto mi asi nejvíc vadily scény se sexem. (Sakra, proč jsi to teda chtěla číst, když jsi věděla, že tam takové scény budou?!) Nejde o to, že by byl špatně popsaný, to vůbec ne. Jen jsem na to možná moc mladá (nebo opravdu nevím) a vůbec mě nebavily. Ty stránky jsem prostě přelouskala bez většího zájmu.

Co se mi doopravdy líbilo, byl humor dvou hlavních postav. U jejich narážek jsem se měla chuť smát.

Na styl psaní si stěžovat nemohu ani v nejmenším. Četlo se to hrozně dobře. Jenže mi v některých pasážích neseděl překlad. V češtině některé věty zněly moc strojeně, musela jsem si uvědomit, jak by se to řeklo anglicky. Asi bych to nahradila jinou, vyhovující větou. Ale nebyl to zase takový problém. Příběh není nic nového na scéně, prostě romance. Ale uznávám, že na prvotinu je to velice vyvedený román.

Takže jestli jste na rozdíl ode mě zvědaví na mnoho sexuálních scén a lehkou romantiku, Dublin Street vám vřele doporučuji.

TÍMTO DĚKUJI NAKLADATELSTVÍ YOLI ZA RECENZNÍ VÝTISK.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sima Sima | Web | 9. července 2014 v 22:05 | Reagovat

Chystam sa na tuto knihu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama