Červenec 2014

Návštěva míst smrti zvaných koncentrační tábory 2/2

25. července 2014 v 22:24 | Barunie.

Vzhledem k tomu, že jsem přesáhla hranici povolených znaků, byla jsem nucena tento (pracně napsaný!!!) článek rozdělit na dvě poloviny. První část pojednává o koncentračním táboru Osvětim a tato druhá o Březince (Birkenau).


Návštěva míst smrti zvaných koncentrační tábory 1/2

25. července 2014 v 22:17 | Barunie. |  Svět očima puberťačky.

V koncentračním táboru Osvětim jsem byla sice již před měsícem, ale článek píšu až teď. Musela jsem si to nechat rozležet v hlavě a hlavně přijít na jiné myšlenky. Určitě chápete, že to nebyla zrovna příjemná záležitost.
Když pominu fakt, že jsem měla určité zdravotní problémy, sama o sobě šestihodinová cesta za moc nestojí. Ale naštěstí jsem seděla se svou spolusedící a úžasnou kamarádkou, takže se to dalo přežít. I když je fakt, že jsme spaly asi 3 hodiny, protože sedět na jednom místě tak dlouho se moc vydržet nedá.

Temná hrdinka: Večeře s vampýrem - Abigail Gibbs

25. července 2014 v 17:57 | Barunie. |  Stránka za stránkou...

Violet Leeová je osmnáctiletá dospívající slečna, která se shodou nešťastných okolností stane svědkem masové vraždy na Trafalgarském náměstí. Jenže k jejímu zděšení zabijáky nejsou obyčejní lidé, nýbrž nebezpeční vampýři, kteří nešťastnou Violet unesou do svého sídla daleko od Londýna.